четверг, 12 июля 2007 г.

Зустріч з представниками Вищої Ради Юстиції


У четвер, 12 липня Американська Торгівельна Палата мала честь приймати гостей з Вищої Ради Юстиції. У зустрічі взяли участь пані Лідія Ізовітова, Голова Вищої Ради Юстиції, пані Ольга Жуковська, член Ради Юстиції, Віце-Президент Української спілки адвокатів, пан Володимир Богатир, заступник Міністра Юстиції. Головною темою обговорення стали події, що відбуваються навколо Ради Юстиції, конфлікти між установами судової гілки влади в Україні, а також реформи, спрямовані на боротьбу з рейдерством .

Пан Хорхе Зукоскі, Президент Палати, відкриваючи зустріч, чітко означив позицію Американської Торгівельної Палати щодо рейдерських атак в Україні, а також подякував запрошеним гостям за готовність до співпраці.

Пані Лідія Ізовітова у своїй доповіді висвітлила проблему рейдерських атак в Україні та розповіла про головні схеми, що використовуються рейдерами. Вона зазначила, що перше розслідування щодо участі судді у рейдерській атаці було розглянуте Вищою Радою Юстиції ще у 2003 році. Пані Ізовітова особливо акцентувала увагу на проблемі корпоративної солідарності суддів. Така позиція суддів перешкоджає покарати суддю, причетного до протизаконної діяльності та порушенню присяги.

Пані Ізотова висловила свою подяку Американській Торгівельній Палаті, Юридичному комітету Палати та Робочій групі з протизаконних рейдерських атак за активну позицію, щодо об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін - Уряду та приватного сектору, а також відзначила високий професійний рівень обговорення цього питання та фахову підготовку «Білої Книги».

Характеризуючи діяльність суддівського корпусу, Голова Ради зауважила, що низький рівень заробітної плати, погані умови роботи, низька кваліфікація та відсутність професійної свідомості є основними передумовами корупції у судовій системі України . Пані Ізовітова підтримала ідею створення відкритої публічної Всеукраїнської бази даних, у якій зберігатимуться усі справи, включно із даними про суддів, які виносили незаконні рішення. На думку гості, необхідно також створити базу даних усіх судових апеляцій, зареєстрованих в Україні та регулярно інформувати ділові кола про наявність судових позовів.

Серед інших заходів, що потрібно вжити задля боротьби з рейдерством, пані Ізовітова вважає доцільним формування груп професіоналів, які б здійснювали моніторинг ситуації в регіонах України та регулярно проводили би професійні тренінги для місцевих суддів з метою удосконалення навичок та знань. Доповідачка також зазначила, що потрібно запровадити посаду спеціального інспектора у складі Ради Юстиції. Ці спеціалісти могли б їздити до регіонів та швидко реагувати на сигнали та протизаконні корпоративні атаки. На думку пані Ізовітової, такий механізм зміг би суттєво вдосконалити ефективність діяльності Ради.

Було також зауважено, що вдосконалення державного законодавства не завжди виявляється в зниженні кількості справ щодо протизаконних рейдерських атак. Наприклад Закон України «Про внесення зміндо деяких законів України» (щодо визначення процесуального дійства)” (вступив в силу в 15 грудня 2006року) не вирішив проблеми. Суди загальної юрисдикції продовжують розглядати корпоративні справи. Разом з тим, в Україні спостерігається дуже небезпечна тенденція : згідно зі статистикою Вищої Ради Юстиції: в 2005 році було розпочато 44 розслідування з приводу підозри суддів в участі у рейдерських атаках; у 2006 році – 114 справ були порушені и тільки за першу половину 2007 року – Рада нараховує 119 справ.

Пані Ольга Жуковська висвітлила інші схеми, які часто використовують рейдери. і з якими вона зустрічається при розгляді справ. Пані Жуковська зазначила, що «Біла Книга», випущена Американською Торгівельною Палатою, привертає увагу суспільства до проблеми, і відзначила непересічне значення діалогу, розпочатого компаніями Членами Палати. На думку гості, проекти, які наразі підтримує Палата піднімають питання, що дійсно потребують більше уваги всього суспільства та аналізу з боку фахівців. Серед важливих питань у сфері реформування судової системи були названі наступні: протидія впливу на формування складу суддів, створення відповідних умов для роботи кваліфікаційних комісій. Пані Жуковська наголосила на необхідності продовження та поглиблення діалогу між приватним сектором та органами влади з протидії рейдерству.

Заступик Міністра Юстиціїї Володимир Богатир, зазначив що проблема протизаконих корпоративних атак існує не лише в Україні, багато країн пережили цей досвід у минулому. Це явище можна розглядати, як певний знак активного економічного процесу та зростання. Він завірив, що Уряд розуміє, що вирішення такої проблеми є вкрай важливим для подальшого розвитку Української конкурентоспроможності у світовому просторі.

Учасники зустрічі мали можливість взяти активну участь в дискусії, задати питання членам Вищої ради юстиції. Підсумовуючи зустріч учасники домовилися продовжувати діалог, спрямований на протидію такому негативному явищу, як рейдерство.

***

Американська торгівельна палата в Україні (Палата) є однією з найактивніших та найвпливовіших громадських бізнесових асоціацій в Україні. Одним з головних завдань нашої асоціації є представництво інтересів іноземних інвесторів, що працюють в Україні, а також сприяння появі нових інвесторів на цьому ринку. Ми виступаємо від імені компаній-Членів не тільки перед українським Урядом, а також перед урядами країн-партнерів України стосовно питань торгівлі та економічних реформ в цілому. Велика кількість компанії-Членів - це стратегічні інвестори, які працюють в Україні, та які є найбільшими інвесторами на цьому ринку. Серед Членів Палати є компанії з Північної Америки, Європи, Азії, Російської Федерації, України тощо, які також є лідерами у відповідних сферах діяльності. Ці компанії надають робочі місця сотням тисяч громадян України та відкривають їм можливості професійного розвитку, який базується на міжнародній практиці та допомагатиме їм у майбутньому стати лідерами в своїй галузі. Компанії також сплачують податки, які складають значну частину державного бюджету, привносять міжнародний досвід управління в Україну, а також займаються благодійною діяльністю.


http://www.chamber.ua

Комментариев нет:

Отправить комментарий