пятница, 14 марта 2008 г.

Науково-практична конференція «Проблеми становлення і розвитку конституційної держави в Україні»14-15 березня 2008 року на базі Хмельницького університету управління та права відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми становлення і розвитку конституційної держави в Україні», присвячена 70-ій річниці від дня народження першого голови Конституційного Суду України Л.П. Юзькова.

В рамках конференції, 14 березня на площі біля головного корпусу університету, відбулося відкриття меморіальної дошки на честь Л.П. Юзькова. Під супровід муніципального оркестру дошку відкрив голова Конституційного Суду України Стрижак Андрій Андрійович.

Конференція розпочала свою роботу з вступного слова заступника Міністра юстиції України Богатира Володимира Вікторовича, який зачитав учасникам конференції вітання, що надійшли від Президента України Ющенка Віктора Андрійовича, Прем’єр-міністра України Тимошенко Юлії Володимирівни, Голови Верховної Ради України Яценюка Арсенія Петровича та Міністра юстиції України Оніщука Миколи Васильовича.
Окрім того, з вітальним словом до учасників конференції звернулись голова Конституційного Суду України Стрижак Андрій Андрійович, голова Хмельницької обласної ради Гладуняк Іван Васильович, голова Хмельницької обласної державної адміністрації Гавчук Іван Карлович та Хмельницький міський голова Мельник Сергій Іванович.

Далі конференція продовжила свою роботу у пленарному режимі. Було заслухано біля 30 доповідей, серед яких найбільшу зацікавленість та жваве обговорення серед учасників конференції викликали доповіді: ректора Хмельницького університету управління та права, академіка Української академії наук з державного управління, доктора наук з державного управління, професора Олуйка Віталія Миколайовича на тему «Актуальні проблеми парламентаризму в Україні», професора кафедри теорії держави і права Московської державної юридичної академії, доктора юридичних наук, професора Мартишина Ореста Володимировича на тему «О некоторых общих проблемах формирования демократического правового государства в странах СНГ», професора кафедри теорії та історії держави і права Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондента Академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора Рабіновича Петра Мойсейовича, завідувача кафедри цивільного процесу Саратовської державної академії права, члена експертно-консультативної ради при Комітеті Ради Федерації Федеральних зборів Російської Федерації з цивільного права, цивільно-процесуального права, арбітражно-процесуального права та виконавчого провадження, доктора юридичних наук, професора Ісаєнкової Оксани Володимирівни на тему «Конституционные основы исполнительного производства Украины и России», першого проректора Львівського державного університету внутрішніх справ, доктора юридичних наук, професора Грищука Віктора Климовича на тему «Сучасні проблеми реалізації законодавчої влади в Україні», начальника кафедри цивільного процесу, трудового і екологічного права Нижньогородської академії МВС Росії, доктора юридичних наук, кандидата історичних наук, професора Демічева Олексія Андрійовича на тему «Социальная ориентация государства в Конституциях Украины и России (сравнительный анализ)», професора кафедри теорії держави і права Національної академії прокуратури України, доктора юридичних наук, професора Стеценка Семена Григоровича на тему «Конституція України та повсякденне життя: роздуми на задану тему», завідувача кафедри теорії та історії держави і права Іванівського державного університету, кандидата історичних наук, доцента Поцелуєва Євгенія Леонідовича на тему «Становление и развитие теории правонарушения в украинской энциклопедии права (начало XIX – начало XX вв.)», завідувача кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидата юридичних наук, доцента Бориславського Любомира Володимировича на тему «Теоретичні основи конституційної реформи як процесу конституційного розвитку в Україні», судді Конституційного Суду України, кандидата юридичних наук, доцента Кампо Володимира Михайловича на тему «Доктрина модернізованої конституційної держави і конституційні проблеми розвитку місцевого самоврядування в Україні» тощо.

Всього в роботі конференції взяло участь більш ніж 120 учасників, серед них заступник голови Державної прикордонної служби України, генерал-лейтенант Мельников Олександр Григорович, суддя Конституційного суду України, кандидат юридичних наук, доцент Колос Михайло Іванович, голова Апеляційного суду Хмельницької області Леванчук Олексій Миколайович, перший проректор Хмельницького університету управління та права, завідувач кафедри теорії та історії держави і права, доктор юридичних наук, професор Кондратьєв Радомир Іванович та інші представники провідних наукових установ, органів державної влади, вищих юридичних навчальних закладів не лише України, але і Російської Федерації та Республіки Бєларусь.
Основними тематичними напрямками конференції були:
1 .Проблеми і перспективи конституційної реформи в Україні.
2. Конституційна юстиція (проблеми конституційного судочинства).
3. Конституціоналізм і місцеве самоврядування в Україні.

Після закінчення пленарного засідання учасники конференції мали змогу продовжити наукову дискусію та просто поспілкуватись з цікавими людьми під час фуршету, на який були запрошені усі учасники конференції.
А наступного дня, 15 березня, усі бажаючі мали змогу відвідати справжню «перлину» Хмельниччини, місто, яке може посперечатися за своєю унікальністю навіть з Києвом чи Львовом, – Кам’янець-Подільський.
В цілому потрібно відмітити дуже високий рівень, на якому було проведено конференцію. Тим більше, що проводилася вона Хмельницьким університетом управління та права спільно з Конституційним Судом України, Академією правових наук України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством юстиції України, Київським національним університетом ім. Т.Г. Шевченка, Національною юридичною академією України ім. Я. Мудрого, Інститутом держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Інститутом законодавства Верховної Ради України, Хмельницькою облдержадміністрацією та Хмельницькою обласною радою відповідно до Указу Президента України від 27.06.2007 р. № 572/2007 «Про відзначення 70-річчя від дня народження Юзькова Л.П.», Розпорядження Кабінету Міністрів України від 9.01.2008 р. № 11-р. «Про заходи з підготовки та відзначення 70-річчя від дня народження Л.П. Юзькова» та Розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації від 06.02.2008 р. № 46/2008-р «Про заходи з підготовки та відзначення в області 70-річчя від дня народження Л. Юзькова».
Без сумніву, цей захід став ще одним кроком до становлення правової української держави та зміцнення національної свідомості, встановлення тісних міжнародних зв’язків та розвитку вітчизняної юриспруденції!

http://univer.km.ua/news.php?news=195

Комментариев нет:

Отправить комментарий