пятница, 27 апреля 2012 г.

ВІДБУЛАСЬ ПЕРША НАЦІОНАЛЬНА СЕСІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ПОЛІТИЧНИХ СТУДІЙ 2012 РОКУ

Експертом блоку «Модернізація країни», предметом якої стало обговорення конституційно-правового оновлення України, бачення конституційно-правового поля, оцінки виборчого законодавства та задач, що покладені на Конституційну асамблею, стала Радник Президента України, Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина СТАВНІЙЧУК. Модератором зустрічі виступив Володимир БОГАТИР

Основну увагу під час цієї дискусійної панелі було присвячено конституційній реформі та історії конституційного процесу загалом. Лектор проаналізувала логіку ухвалення Україною Конституції, основних етапів цього процесу та подій, які його супроводжували,  зачепила питання демократичних стандартів організації стосунків суспільства та влади та зауважень, зроблених щодо цього з боку європейських структур. Зокрема, експерт приділила увагу історії створення, завданям та механізмам роботи Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії). Крім того, увагу було також приділено тим функціям Комісії, які вона виконує паралельно до обов`язкових –за словами Марини СТАВНІЙЧУК, Венеціанська комісія стала серйозним експертним органом не тільки для постсоціалістичних і пострадянських країн, країн нової демократії – вона робить експертизу розвитку законодавства загалом і дає свої висновки у питаннях, що стосуються теми демократії. Останнім часом, як відмітила лектор, дуже зміцнився статус Комісії з трьої глобальних тем – верховенства права, совбоди і демократії.  

Крім того, під час свого виступу експерт приділила увагу тим сценаріям, за якими розгортався конституційний процес протягом існування нашої держави та тому, які політичні ініціативи при цьому висували керівники держави. На сьогодні, стверджує Марина СТАВНІЙЧУК, крім політичних умов для модернізації, реформування конституції країни, є серйозні об`єктивні правові підстави для таких ініціатив. На першому етапі конституційної реформи, поруч із напрацюванням комплексної концепції реформування Конституції України, необхідно вирішувати декілька питань –  в тому числі питання судової реформи та системи правосуддя загалом, реформування правоохоронної системи та місцевого самоврядування. Крім того, надзвичайно гостро стоїть питання демократичної легітимності конституції. І в цьому контексті експерт виділяє дві проблеми: 1) необхідність дотриматися процедури внесення змін до Конституції, яка передбачена самим Основним законом; 2) проблема, повязана з тим, що весь політикум – і політичні сили, і органи державної влади, зокрема парламент (який є основним гравцем у конституціній продедурі внесення конституційних змін) - має настільки низький рівень довіри серед громадян, що забезпечити демократичну легітимність за рахунок лише парламентської процедури (хоча це прямо передбачено Конституцією України) навряд чи сьогодні видається можливим. Тому має бути запропонований алгоритм ширшої процедури, яка має включати в себе конституційні процедури про внесення змін до Конституції України, але водночас не буде обмежена виключно цим механізмом. Саме тому в цьому аспекті лектор проаналізувала важливість роботи над створенням владою Конституційної асамблеї. 

http://www.usps.org.ua/index.php?mid=22&action=news_full&news_id=392





вторник, 24 апреля 2012 г.

Відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства


24 квітня відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства під головуванням радника Президента України Марини Ставнійчук. Участь у роботі засідання взяв Президент Українського молодіжного союзу Володимир БОГАТИР.
Члени Координаційної ради розглянули питання щодо необхідності підготовки змін до законодавства, яке регулює громадську діяльність.


Як наголосила голова Координаційної ради Марина Ставнійчук, у зв'язку з набранням чинності нового закону «Про громадські об'єднання» з 1 січня наступного року, потрібно доопрацювати законопроекти «Про свободу мирних зібрань» і «Про благодійні організації та благодійну діяльність».
Радник Президента нагадала, що в зазначеному законі передбачено підготовку та внесення на розгляд парламенту пропозицій щодо змін до діючих законодавчих актів у зв’язку з прийняттям закону «Про громадські об'єднання».
«Є всі об’єктивні підстави до кінця травня розробити і внести до парламенту закон і за підтримки громадського сектору, народних депутатів, Адміністрації Президента до кінця цієї сесії Верховної Ради України ухвалити відповідний законопроект», - наголосила Марина Ставнійчук. Вона додала, що відповідний законопроект практично готовий, а за необхідності його можна дуже швидко доопрацювати.
Зокрема, за її словами, зміни необхідно внести до Кодексу про адміністративні правопорушення, Кодексу адміністративного судочинства України, а також ще до 24 законів.
Окрему увагу керівник Координаційної ради звернула на необхідність внесення змін до закону про політичні партії. Вона також додала, що Мінюстмає розробити нові форми документів, щоб громадські об’єднання могли вільно, у встановленому порядку реєструватися.
«Найперший практичний крок, який нам необхідно здійснити, – забезпечити той правовий механізм, який має бути підготовлений для введення в дію закону «Про громадські об’єднання», - резюмувала Марина Ставнійчук.

Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства розглянула проект Концепції реформи місцевого самоврядування

Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства на своєму засіданні 24 квітня розглянула проект Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні – документ розробило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ за підтримки Ради Європи.
За словами Радника Президента України – Керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АПУ Марини Ставнійчук, запропонована Концепція ґрунтується на громадівському принципі організації місцевого самоврядування.«Фундаментальною основою майбутньої реформи є вдосконалення механізмів місцевої демократії участі, посилення ролі органів самоорганізації населення, розширення форм та методів залучення громадян до розробки та прийняття управлінських рішень на місцях», – зазначила М.Ставнійчук.
Члени Координаційної ради також заслухали експертний висновок Ради Європи щодо проекту Концепції, який презентував професор Університету Париж І Сорбонна-Пантеон, експерт Програми РЄ Жерар Марку. Як зазначається у висновку, документ загалом відповідає Європейській хартії місцевого самоврядування та попереднім рекомендаціям Ради Європи.
Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства в цілому схвалила проект Концепції та рекомендувала Міністерству регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ внести його на розгляд Уряду – після доопрацювання згідно з рекомендаціями Ради Європи та кращими європейськими практиками у сфері місцевого самоврядування.

21 апреля в «Премьер Палаце» состоялась перформанс-презентация новой книги Алены Сибиряковой  «Украина. Точка G».

Секретное мероприятие прошло в самом сердце Киева – гостинице «Премьер Палац». Представители политического и бизнес-истеблишмента, редакторы популярных изданий и герои книги собрались в месте, которое  стало главным центром событий, описанных в романе «Украина. Точка G».

«Чтобы понять Украину по-настоящему, нужно знать ее физиологию и ее важнейшую точку энергетики – точку G. По моей версии, точка наивысшего  наслаждения Украины – это игра в политику, в любовь и ненависть, в жизнь, в смерть и в самих себя», — Алена Сибирякова.

Главным событием презентации стал мультижанровый интерактивный перформанс, яркое визуальное шоу, которое соединило в себе танец, театр, fashion, цитаты из книг «Мастер и Маргарита» и «Украина. Точка G».
По словам режиссера Марины Лымарь, «Танц-театр – это абсолютно новый для Украины вид художественной практики, уходящий своими корнями в экспрессионистский танец Айседоры Дункан и свободный танец Марты Грэм.  Основным инструментом выражения в нем является не танец, а тело. Оно воплощает в себе идею, концепцию и образ». Постановка «Украина. Точка G» результат совместной работы на базе импровизации балетмейстера и режиссера Марины Лымарь и творческой группы Федора Возианова.
Еще одним сюрпризом вечера стал показ коллекции весна-лето от известного дизайнера Федора Возианова. В Украине эта коллекция демонстрировалась впервые, ранее ее видел только Париж.
Благодаря интерактивным составляющим шоу, гости смогли погрузиться в контекст книги «Украина. Точка G».

«Украина – не Россия, которая много осмысливает себя, пишет и говорит о себе. Сегодня, глядя на сцену, где рассказывалась история книги через тело, жест, символ, я лишний раз поняла, что моя Украина – не говорит, она танцует, двигается, порождает эмоции и много терпит. Наверное, у каждого  присутствующего в этом зале Украина – своя, у меня получилась «Украина. Точка G», — говорит Алена Сибирякова.




вторник, 10 апреля 2012 г.

В LCF Law Group новый партнер

Владимир Богатырь присоединился к ЮФ LCF Law Group в качестве партнера. В 2007 — 2011 годах он был заместителем министра юстиции Украины. До этого г-н Богатырь был партнером МЮФ FINECO. Он является президентом Украинского молодежного правового союза, на общественных началах выступает советником первого вице-премьер-министра и министра юстиции Украины. Входит в состав набсовета Фонда качественной политики и является советником Инсти­тута профессионального лоббирования и адвокаси. Заслу­жен­ный юрист Украины.


http://pravo.ua/article.php?id=100104016



четверг, 5 апреля 2012 г.

ВЛАДИМИР БОГАТЫРЬ ПРИСОЕДИНИЛСЯ К LCF LAW GROUP


Выдающийся юрист Владимир Богатырь стал новым партнером LCF Law Group. В прошлом Владимир занимал пост заместителя Министра юстиции Украины. На этой должности возглавлял Центральную экспертно-квалификационную комиссию Министерства юстиции Украины и Координационный совет по проблемам судебной экспертизы при Министре юстиции Украины. Также он был членом редакционной коллегии Бюллетеня «Офіційний вісник Міністерства юстиції України» и был заместителем главного редактора и членом научного совета Бюллетеня Министра юстиции Украины. Г-н Богатырь руководил работой Госдепартамента исполнения наказаний, деятельностью управлений систематизации законодательства, правового образования, экспертного обеспечения правосудия, приема и обращений граждан, земельного и экологического законодательства и курировал работу Центра правовых реформ при Минюсте. Входил в Координационный совет по вопросам развития инновационно-инвестиционных отношений со странами Азиатского региона.
На сегодняшний день он является Президентом Украинского молодежного правового союза, на общественных началах выступает советником Первого вице-премьер-министра Украины – Министра экономического развития и торговли и Министра юстиции Украины. Входит в состав Наблюдательного совета Фонда качественной политики и является Советником Института профессионального лоббирования и адвокаси. С 2011 года Заместитель Главы общественного совета при Государственной регистрационной службе Украины.
За время своей профессиональной деятельности зарекомендовал себя как прекрасный юрист-теоретик, о чем свидетельствуют многочисленные научные работы и ряд публикаций в специализированных изданиях. Не менее впечатляющи его достижения и в практике права, это подтверждают награды и отличия различных ведомственных структур и общественных организаций. 20-летний опыт, в сфере юридической практики полученный на государственной службе и во время частной практики позволяет Владимиру выбирать наиболее эффективный способ решения проблемы клиента, находить выход из самых сложных ситуаций, возникающих в ходе ведения дела, предпочесть наиболее целесообразную стратегию для достижения необходимого результата и всегда добиваться поставленных целей.