четверг, 6 декабря 2012 г.

Конституційна Асамблея розпочала предметну співпрацю з Венеціанською Комісією в частині реформи правосуддя в Україні


6 грудня 2012 року у приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка (зал засідань Вченої ради) відбулося третє пленарне засідання Конституційної Асамблеї.
На запрошення Конституційної асамблеї у заході взяли участь Секретар Європейської Комісії “За демократію через право” (Венеціанська Комісія) Томас Маркерт, віце-президенти Венеціанської Комісії Ганна Сухоцька та Професор Гельсінського університету Карло Туорі, члени Венеціанської Комісії -  Євгеній Танчев, Джеймс Гамільтон, радник Генерального Секретаря Ради Європи Лейла Каячік та ін.
До порядку денного роботи Конституційної Асамблеї включені питання концептуальних засад конституційно-правової модернізації правосуддя в Україні, проекту Закону України “Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів” та визначення поняття та системи правоохоронних органів.  Окрім того, члени Конституційної Асамблеї розглянули питання змін у складі окремих комісій Конституційної Асамблеї та створення підкомісій.
Як зазначив Голова Конституційної Асамблеї Леонід Кравчук, нинішнє засідання Конституційної Асамблеї свідчить про початок практичної роботи Венеціанської Комісії в конституційному процесі України. “Ми приділяємо велике значення співпраці з Європейською комісією “За демократію через право”, бо вона є основною науково-експертною інституцією Європейського співтовариства, а її висновки та рекомендації, розглядаються нами як європейські стандарти, які необхідно широко застосовувати в процесі конституційно-правової модернізації”, – підкреслив Леонід Кравчук.
Секретар Конституційної Асамблеї, Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук заявила, що Україна як член Ради Європи та країна, яка задекларувала європейську інтеграцію в якості стратегічної перспективи, має виконувати взяті на себе зобов’язання правового характеру щодо приведення свого законодавства до європейських стандартів. Чи не головною проблемою відповідності європейським принципам є питання стану правосуддя, якості діяльності судової влади в державі.
http://cau.in.ua/?p=677

Комментариев нет:

Отправить комментарий